DIetrichi lugu

AJALOOLINE PÄRL HAAPSALU VANALINNAS

Hapsal Dietrichi kohvik sündis armastusest toidu vastu. Meie kireks ja suureks hobiks on kokkamine ja söögi nautimine. Peame lugu väikestest kohvikutest ning austame Haapsalu ajalugu, vana arhitektuuri ning eestiaegset mööblit.

Oleme omapärased, meie köögis ei tööta peakokka ning kogu meeskond töötab ühtselt, et leida parimaid maitsenüansse ja kooslusi. Oma tooraine üritame osta võimalikult lähedalt – kala tuleb alati värskena kohaliku kalamehe käest, lihatooted kohalikust farmist ning hooajaliselt soetame kõik köögi- ja aedviljad kõrvaltänava naabrinaise aiast, koogidki valmivad meie enda kondiitri käe all igal varahommikul.

Armastuse ja austusega
naudime kvaliteetselt valmistatud toitu,
vahvat meeskonda ja head seltskonda.

AJALUGU

Dietrichi kohvik on muljetavaldava ajalooga. Tegutsemist alustati 20. sajandi alguses. Kohvik kuulus Dietrichi perekonnale ja kohvikut pidas Haapsalus tuntust kogunud pagar Paul Dietrich. Äri oli tuntud eelkõige kvaliteetsete kontiitritoodete poolest. Küpsetati laias sortimendis kooke, torte, küpsiseid, vastlakukleid, jõuludeks piparkooke ja lihavõteteks mitut liiki pashat. Pagarid küpsetasid leiba, sepikut ja saiakesi. Dietrichi juures tehti parimat kohvi ja mitmete endiste haapsallaste meenutuste järgi hinnati kõrgelt ka Dietrichi kohviku kooke. Dietrichi kohvik tegutses Haapsalus ühteaegu Viieristi, Karja 5 ja Ehte tänava äris ning seda aktiivselt kuni Haapsalu okupeerimiseni. Aastakümnete tagant oli perel õnnestunud säilitada üksikuid kohviku mööbliesemeid, pagari töövahendeid ja fotosid.
Meil oli kohvikut rajama hakates ja selle tausta uurides suur rõõm ja õnn kohtuda põlise haapsallase Maie Dietrichiga, kunagise kuulsa kohviku omanike järeltulijaga. Kaunis ja väärikas daam oli väga liigutatud, et me tema perekonnale kuulunud Dietrichi kohviku lugu jätkame. Meil on tema õnnistus ja ta usub, et kohvik on edukas ja võidab inimeste südamed. Tema suur soov oli, et kohvik saaks kaunis ja küpsetised sulaksid suus.
Anname oma parima!
Hapsal Dietrichi kohvikust leiab palju eestiaegseid sisekujunduselemente ja oleme proovinud kohviku kujundada nii, nagu see oli 100 aastat tagasi.
Ootame külla!

AUHINNAD & NOMINATSIOONID

Ootame külla

Teile parima kasutuskogemuse pakkumiseks kasutame küpsiseid. Küpsistest saad loobuda igal ajal, muutes kasutatava seadme veebilehitseja seadistusi ja kustutades salvestatud küpsised. Rohkem infot siin.